niedziela, 8 grudnia 2013

Zima zima zima

Jak należy traktować mody?
Trochę z przymrużeniem oka.
Tej zimy mamy do wyboru płaszcze lub kurtki. Wszystko w odcieniach od bieli po czerń więc naprawdę jest w czym wybierać.

Płaszcze - najmodniejsze odcienie to czerń, fiolet, granat, brąz, czerwień, zieleń a nawet róż. Długość od krótkich płaszczyków sięgających do połowy bioder, po długie sięgające po kostki płaszcze.
Na nich mogą pojawić się wzory ludowe i orientalne. Mogą być wykończone futrem lub tradycyjne proste.
Materiały to wełna, tweed, futra, lub skóra.

Kurtki - tu również wiele się dzieje. Mogą być krótkie lub długie, pikowane bądź nie, tu i tam wykończone futrem. Pojawiają się również we wzory najmodniejszym wzorem jest mori i krata. Jeśli chodzi o kolory są bardziej stonowane niż w przypadku płaszczy są to czarny, zielony - najlepiej khaki lub zgniła, fioletowy i niebieski.

Swetry - kolejnym elementem układanki są swetry. Tej zimy koniecznie z nadrukiem, albo kolorową aplikacją. Mogą się  pojawić na nich nadruki postaci, zwierząt, a nawet wzory kwiatowe. Hitem sezonu są doszywane elementy biżuteryjne, lub aplikacje koronkowe. Modne są również swetry z błyszczących tkanin.

Żakiety - kiedyś noszony do pracy przez księgowe. Dziś noszą go studentki i poważne bizneswoman, najlepiej go nosić do zwykłych dzinsów, lub prostych klasycznych spodni. Najmodniejsze kolory to fiolet, brąz, czerń, zieleń i granat. Tego sezonu jest dopasowany do sylwetki, co ją wysmukla, podkreśla atuty i tuszuje niedoskonałości.


Jak widać mamy całkiem niezły wybór.
To najlepsza pora aby znaleźć swój styl.